Śrutowanie

Śrutowanie to jedna z wielu metod obróbki elementów stalowych. Proces polega na oczyszczaniu elementów stalowych za pomocą materiałów posiadających wysokie właściwości ścierne. Strumień ścierniwa wytwarzany jest przy pomocy sprężonego powietrza lub tworzy go siła ośrodkowa turbiny, zwanej kołem rzutowym.

Nasza firma kompleksowo oczyszcza powierzchnie stalowe metodą śrutowania oraz przygotowuje je do pokrycia nową powłoką ochronną, czyli farbą. Z uwagi na bezpieczeństwo oraz możliwość łatwego odzyskiwania materiału ściernego, śrutowanie wykonujemy w specjalistycznych kabinach śrutowniczych, nazywanych również komorami. Metodę tę wciąż udoskonalamy pod kątem technologicznym, a także w celu zapewnienia jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa osoby obsługującej proces.

Zalety śrutowania

Śrutowanie pozytywnie wpływa na zewnętrzny wygląd metalu oraz wzmacnia jego strukturę i uszlachetnia powierzchnię. W dzisiejszych czasach jest to wymóg nie do ominięcia, w procesach produkcyjnych wytwarzania elementów stalowych do wykańczania budynków. Detale stalowe stanowią bowiem o trwałości całego produktu finalnego np. ogrodzeń, balkonów, balustrad czy schodów. Powinny mieć odpowiednie parametry wytrzymałościowe oraz antykorozyjne. Parametry te są gwarancją wieloletniego użytkowania produktów. Inną zaletą śrutowania jest poprawienie estetyki obrabianych detali. Dzięki temu, metoda idealnie sprawdzi się do obrabiania elementów metalowych przeznaczonych zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz budynków.